Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

In this Discussion

Ranking liceów według wyników matur

edited listopad 2007 in Archiwum
Czy jest ktoś, kto podjąłby się sporządzenia rankingu liceów, po (w jakiś sposób uśrednionych) wynikach matury 2005?

Comments

• edited grudzień 2006
    Taki ranking dla Warszawy został zamieszczony w marcowym numerze PERSPEKTYW - osobno dla poziomu podstawowego i poziomu rozszerzonego. Jest to jedna z podstaw Rankingu Liceów Warszawskich Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO Mokotowska
  • edited kwiecień 2006
    Dziekuję za informację. Czy znalajdzie się ktoś odważny, kto by "ucyfrowił" te dane?
  • edited kwiecień 2006
    To są dwie tabele formatu A3 z duża ilością danych liczbowych Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO Mokotowska
  • edited kwiecień 2006
    Brrr! No to klops.
  • edited kwiecień 2006
    tu jest ranking (niewyraźny po skanowany z xera) poziom podstawowy http://img80.imageshack.us/my.php?image=img010dgj6wh.jpg poziom rozszerzony http://img93.imageshack.us/my.php?image=img011ut9ls.jpg pierwsza 50 http://img116.imageshack.us/my.php?image=img012yu2jp.jpg
  • edited kwiecień 2006
    Serdecznie dziekuję za informację! Nie pozostaje teraz nic innego, jak "przysiąść fałdów", i wprowadzić te dane do komputera. Kiedy już to uczynię, postaram się przebadać ewentualne związki pomiędzy tymi danymi, a zestawieniem średnich liczb punktów kwalifikacyjnych kandydatów do odpowiednich liceów. Jeśli wyjdzie z tego coś ciekawego - oczywiście dam znać. Pozdrawiam!
  • edited kwiecień 2006
    Jestem wielkim orędownikiem oipracowania rankingu wartości dodanej przez szkoły. Od lat o tym mówię i piszę - postulowałem to w OKE ...... Zwracam uwagę, że w celu wyliczenia wartości dodanej przez każde liceum powininno się porównywać wyniki matury 2005 z progami 2002, bo wtedy zeszłoroczni maturzyści zakończyli gimnazja i rozpoczęli naukę w liceach. Te dane nie są dostępne ponieważ wtedy każda szkoła prowadziła odrębny nabór z odrębnymi zasadami przeliczania punktów. Nie ma też żadnej gwarancji, że w kolejnych latach do poszczególnych liceów przychodzili kandydaci o zbliżonej jakości - progi w poszczególnych szkołach ulegaję zmianom (są lepsze i gorsze roczniki). Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO Mokotowska
  • edited kwiecień 2006
    Serdecznie dziękuję za wskazówki! Oczywiście, porównanie powinno dotyczyć "tych samych" uczniów, zatem wyniki matury 2005 powinny być, w zasadzie, odniesione do wyników gimnazjalnych z 2002 roku. Jeśli jednak te drugie nie są osiągalne, użyję najstarszych spośród dostępnych (no właśnie, jakie są dostępne?). Spróbuję przebadać związki nie tylko pomiędzy wynikami w rankingach, ale również pomiędzy pozycjami danych liceów w tychże. W ten sposób (tak mi się zdaje) da się ograniczyć wpływ efektu "gorszych roczników". Pozycje szkół, przynajmniej tych najlepszych, są pewnie bardziej stabilne niż wyniki egzaminów gimnazjalnych czy matur. Raz jeszce dziękuję i pozdrawiam!
  • edited kwiecień 2006
    Panie dyr LO Mokotowska. Nie jestem pewna czy PERSPEKTYWY robiły ranking warszawskich lo na podstawie zdawalności matur i jakości ich zdawania. A raczej patrzono na ilośc komputerów na "głowe" i metrarze sal gimnastycznych. Jest kilka LO w Warszawie które zdawalnośc i jakość matury miały na wysokim poziomie ale w rankingu uplasowały się na tych dolnych pozycjach. A może działa to tak, ze szkoła, która jest na EXPO automatycznie dostaje wyższe miejsce w rankingu - wkoncu za stanowisko na Targach trzeba było słono zapłacić.
  • edited kwiecień 2006
    Ranking PERSPEKTYW został w tym roku utworzony na podstawie wyników rekrutacji na wyższe uczelnie (dzienne, bezpłatne), wyników nowej matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz sukcesów w olimpiadach przedmiotowych. To jest opisane w PERSPEKTYWACH i pokazane w odpowiednich zestawieniach tabelarycznych. Zainteresowanym polecam wnikliwą lekturę. Wyposażenie szkół (w tym liczba komputerów) i metraż sali gimnastycznej nie były brane pod uwagę. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO MOkotowska
  • edited kwiecień 2006
    a moglby ktos zeskanowac ile osob dostalo sie na poszczegolne studia? szczegolnie interesuje mnie AM - z góry dzieki :)
  • edited kwiecień 2006
    Mam pytanie na którym miejscu jest szkoła Romualda Tragutta?? (Wola)
  • edited kwiecień 2006
    ogólnie jest na 53
  • edited listopad 2007
    sa juz takie rankingi 1kochan 2chalubinski 3traugut a reszta gdzies w necie:D
  • edited maj 2006
    sa juz takie rankingi 1kochan 2chalubinski 3traugut a reszta gdzies w necie:D
  • edited maj 2006
    na którym jest maczek barbossa i żeromski????????????????????????????????
  • edited grudzień 2006
    czy ktos wie gdzie mozna kupic jeszcze ta gazete??
  • edited grudzień 2006
    Już jej nie kupisz, ale poszperaj w starszych wątkach tego forum, to znajdziesz ranking. Nowy, aktualny będzie na wiosnę, też w PERSPEKTYWACH, w marcu 2007.
  • edited listopad 2007
    interesuje mnie ranking zdawalności matur w powiecie nowotomyskim:)
This discussion has been closed.