Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

In this Discussion

Żmichowska

edited lipiec 2011 in Archiwum
Fajne jest liceum Żmichowskiej. Interesuje mnie klasa ang-geo-mat. Jakie są tam progi punktowe?? Liczę że będe miał 145-150 punktów. Dostanę się?? Aha-i kto może niech powie jak szkoła wygląda(znaczy się czy da się żyć tam....)hehe Wspomóżcie bo do soboty musze coś wybrać. MIEJCIE SERCE!!!!!!!!

Comments

• edited maj 2006
    Dobra szkoła ale nie wiem czy się dostaniesz.... Myślę że trzeba przynajmniej 150 punktow bo ja tyle mialem i sie dostałem.
  • edited maj 2006
    podobno fajne tam są laski. dobra szkoła. spokojnie sie dostaniesz, mysle, że to dobry wybór.
  • edited maj 2006
    Dzieki za rade. Chyba tam pojde, ale mysle jeszcze nad maczkiem bo mieszkam w legionowie i to daleko dosyć. Ile sie jedzie metrem z gdanskiego około??
  • edited maj 2006
    maczek to dno w porównaniu do Żmichowskiej
  • edited maj 2006
    Szkoła jak szkoła,dużo ludzi(zwłaszcza dziewczyn).W sumie było fajnie przez te 3 lata;)A co do progów punktowych to myślę,że masz szansę się dostać,tylko ogólnych progów Ci nie jestem w stanie podać,bo dopiero w tym roku powstał ten profil po przekształceniu mat-inf-ang.Akurat chodziłam do tej klasy.Jak składałam papiery to miałam 152pkt i dostałam się na 5 pozycji,ale w tym roku wiem,że od 120 przyjmowali...Powodzenia życzę...A Maczek to dno!:P
  • edited maj 2006
    Szkoła jak szkoła,dużo ludzi(zwłaszcza dziewczyn).W sumie było fajnie przez te 3 lata;)A co do progów punktowych to myślę,że masz szansę się dostać,tylko ogólnych progów Ci nie jestem w stanie podać,bo dopiero w tym roku powstał ten profil po przekształceniu mat-inf-ang.Akurat chodziłam do tej klasy.Jak składałam papiery to miałam 152pkt i dostałam się na 5 pozycji,ale w tym roku wiem,że od 120 przyjmowali...Powodzenia życzę...A Maczek to dno!:P
  • edited maj 2006
    Lepiej w Legionowie niż do Maczka (dojazdy 3h dziennie)
  • edited czerwiec 2008
    Dostaniesz się do Żmichowskiej bez problemu. Zainteresowanie tą szkołą wyraźnie maleje (minus tego lo - prawie same dziewczyny) i progi są coraz niższe. Nie chodzi tu o klasę z wykładowym francuskim, bo tam obowiązują dodatkowe egzaminy.
  • edited marzec 2007
    Dziewczyny to minus????/ TO plus i to duży!!
  • edited maj 2008
    nie idźcie do tej szkoły!!! jest beznadziejna! trzeba zakuwać przez noce, żeby cokolwiek osiągnąć a nauczyciele i tak mają cie gdzieś. nastawiona jest tylko na francuski. połowa rzeczy jakie mówili na wstępie sie nie sprawdziła. poza tym nie licz, że będziesz miał jakikolwiek kontakt z tamtejszą kadrą. oni nie chcą uczyć i uważam, że jest to podstawowy problem tej szkoły. oni nawet uciekają przed uczniami. chwalą sie wynikami, ale nie dostrzegają tego, że prawie wszyscy mają tam korki. nie mówiąc już o przedmiotach ścisłych. szkoła zeszła na psy. a atmosfera jest jeszcze gorsza. wyścig szczurów, ciągłe obgadywanie... zwykła patologia. odradzam wszystkim!!!!!!!!!!!!!
  • edited maj 2008
    Koleżanko wyżej, bardzo się mylisz. Chyba jesteś jedną z tych dziewczyn negatywnie nastawionych na wszystko.
  • edited wrzesień 2008
    kiedy jest egzamin ustny do kl 0 jesli zaliczylam pisemny, bo nie moge znalezc nigdzie inf :/
  • edited październik 2008
    Dostałam się tam do pierwszej klasy gimnazjum! Będzie fajnie! :) I uczniowie są super, nie ma tam (chyba, jak na razie żadnej nie zauważyłam) pustych bezmózgich lalek w spódnicach do połowy pośladka. Są inteligentni i uprzejmi :) Niestety w mojej klasie jest tylko dwóch chłopców... :((
    Ostatnie posty są już troche przestarzałe więc ponawiam pytanie. Chcę pójść do na mat fiz, ale mało o niej wiem, podobno mało chłopców jest?
    Ja chcę iść do gimnazjum do Żmichowskiej...czy trudno jest się tam dostać???
    chodze do żmci, ale do gim. z tego, co się orjentuje, to atmosfera świetna XD. zwlaszcza ludzie bardzo fajni sie trafiaja. musisz jedank pamietac, ze to szkola raczej humanistyczna, co nie oznacza, ze matmy sie nie nauczysz. w sumie zalezy, na kogo trafisz, ale jest spoko. :)
    lolka- jesli masz zdolnosci jez., to dostaniesz sie bez problemu :) powodzenia
  • edited kwiecień 2010
    Witam, jeżeli nie chcesz popełnić największego błędu i zmarnować sobie najlepszych trzech lat liceum to nie składaj tu papierów. No chyba, że jesteś "warszaffką", nosisz pustą teczkę rysunkową i chcesz zostać ARTYSTĄ przez wielkie AAAA ;/ Pseudo indywidualiści, tacy orginalni, że aż wszyscy wyglądają tak samo. Najgorsze jest to, że przekonanie o "elitarności" tej szkoły zaczyna się od samej góry. Będą Ci wmawiać jaki jesteś elitarny i dobry, skoro dostałeś się do tej szkoły (ja nie kiwnęłam nawet palcem).. Mam nadzieję, że nie muszę powtarzać, że to tylko złudzenie. Nie wiem jakim cudem ta szkoła jest tak wysoko w rankingach :? Chyba przez te korki które wszyscy biorą, wyłączając tych którzy tak wchodzą w pupę nauczycielom, że nic nie muszą robić :] A z przeniesieniem się są potem olbrzymie problemy. P.S progi były śmiesznie małe z tego co pamiętam zmarnowałam jakieś 30 pkt (do zerówki) Zastanów się dwa razy zanim złożysz tam papiery, pozdro
  • edited lipiec 2011
    Witam, jeżeli nie chcesz popełnić największego błędu i zmarnować sobie najlepszych trzech lat liceum to nie składaj tu papierów. No chyba, że jesteś "warszaffką", nosisz pustą teczkę rysunkową i chcesz zostać ARTYSTĄ przez wielkie AAAA ;/ Pseudo indywidualiści, tacy orginalni, że aż wszyscy wyglądają tak samo. Najgorsze jest to, że przekonanie o "elitarności" tej szkoły zaczyna się od samej góry. Będą Ci wmawiać jaki jesteś elitarny i dobry, skoro dostałeś się do tej szkoły (ja nie kiwnęłam nawet palcem).. Mam nadzieję, że nie muszę powtarzać, że to tylko złudzenie. Nie wiem jakim cudem ta szkoła jest tak wysoko w rankingach :? Chyba przez te korki które wszyscy biorą, wyłączając tych którzy tak wchodzą w pupę nauczycielom, że nic nie muszą robić :] A z przeniesieniem się są potem olbrzymie problemy. P.S progi były śmiesznie małe z tego co pamiętam zmarnowałam jakieś 30 pkt (do zerówki) Zastanów się dwa razy zanim złożysz tam papiery, pozdro
  • edited lipiec 2011
    Nieprawda, szkoła jest bardzo fajna, szczególnie dla tych, którzy lubią się uczyć. Jest to szkoła, gdzie jest wyjątkowo życzliwy stosunek do ucznia (oczywiście wszędzie trafiają się wyjątki, bo nauczycieli jest tu przeszło 50. Widomo, że nauczyciele nie będą się uczyć za uczniów, jeszcze nikomu nie przybyło wiedzy od samego tylko przebywania ze zdolnymi osobami. Po tej szkole można dostać się na lingwistykę stosowaną, romanistkę, i nie tylko, czy też studiowac za granicą. W przeszłym roku wraca pani Kozłowska i Węgrzecka, na wysokim poziomie jest biologia w liceum i matematyka. Nigdzie nie jest idealnie, najważniejsze jest to, zeby się ukierunkować (tutaj można kształcić się 6 godzin tyg. francuskiego już od gimnazjum), żeby dostać się dobre studia państwowe, a nie tam, gdzie dyplom można kupić. (żeby nie zostać bezrobotnym magistrem)
This discussion has been closed.