Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

In this Discussion

Czy na tym forum siedzą tylko Hoffmaniacy?Staszic!

edited grudzień 2008 in Archiwum
Odkąd czytam trafiam caly czas na wypowiedzi reklamujace hoffmanowa??Ludzie napiszcie cos o Staszicu!Jaki miał próg klasa matex w poprzenim roku?Przerabiaja tam standardowy program rozszerzonej matmy czy znacznie bardziej ja rozszerzaja?

Comments

• edited maj 2006
    w matexie jest program autorski, nie ma on nic wspólnego z rozszerzoną matmą, nie ma nawet podręczników, próg 318,07 Zapraszam, szkoła niesamowita, tylko przygotować się trzeba, że strasznie spadają stopnie, ale to lo.
  • edited maj 2006
    Witam.Czy w staszicu jest naprawdę taki zawrotny poziom z matmy i czy jest duże prawdopodobieństwo nie zdania do następnej klasy?(tzn.czy przeciętny pracowity człowiek mimo tego może nie zdać?)Wiele osób mówi ze panuje tam chory wyścig i że nauczyciele strasznie zaniżają oceny?Juz złożylem tam podanie ale wszyscy strasza ze wymagania sa z kosmosu.Ile zagrozen zwykle jest w staszicu?
  • edited maj 2006
    W matexach matma jest trudna, ale zdasz na 100%, nie ma żadnego wyścigu, wszyscy sobie pomagają, a oceny są rzeczywiście niskie, z 6 na 2 (!), ale matmę UMIESZ i jest z taka ocena stuprocentowa zdawalność na PW, a o to chyba chodzi, szkółka jest superowa, dużo się dzieje i w szkole i poza nią, spróbuj TEŻ zdawać egzamin do matexu (na stronie LO są zadanka z zeszłych lat) i nie ma kujńskiej atmosfery, na przerwach gramy w brydża, itp. Ja nie zamienię tej szkoły mimo, że mi średnia spadła z ponad 5 do poniżej 4.
  • edited maj 2006
    COOOO????Z 6 na 2???serio mówisz czy tylko mnie straszysz?Przejrzałem już te zadania,no troche skomplikowane,mam 5 w gimnazjum ale mocna 5!z examu wyjdzie mi ok 93 lub wiecej.razem ze wszystkiego ok 156.ale co wy tam własciwie robicie?Jak wygląda wasza lekcja skoro ktoś napisał ze nie nosicie nawet ksiązek??NIe pojmuje tego
  • edited maj 2006
    DO MATMY, reszta przedmiotów z książkami normalnymi, a na matmie notujesz i dostajesz zadanka skserowane. Próbuj do wszystkich klas, warto. Nic nie tracisz, a szkoła przerosła (pozytywnie) moje najśmielsze oczekiwania.
  • edited maj 2006
    o lol
  • edited maj 2006
    gfjmghdnfhn
  • edited maj 2006
    Staszic to naprawdę niezwykła szkoła. Jeśli lubisz, i masz ku temu prawdziwe zdolności, matematykę, fizykę to śmiało startuj do LO Staszica. Znajdziesz tutaj wspaniałych ludzi, niezwykle uzdolnionych, często nie tylko w kierunku ścisłym, ale otwartych i chętnych do pomocy innym. Nie ma wyścigu szczurów. Męki przeżywają tylko ci, którzy przecenili swoje zdolności, w gimnazjum nadrabiali pracowitością, a czasami sprytem. W Staszicu wymagają myślenia, a nie zakuwania na pamięć. Podręczniki z mat. i fizyki (rozszerzone) raczej są mało wykorzystywane przez uczniów, bo materiał znacznie wykracza poza program, nawet ten rozszerzony. Niektórzy przeżywają szok, że już nie są najlepsi, jak to było w gimnazjum, a ich zdolności są takie sobie na tle klasy. Jeszcze jedno, język polski też jest na wysokim poziomie.
  • edited maj 2006
    Potwierdzam wszystko, a ciekawostką jest zdana matura z polskiego lepiej niż na Mokotowskiej zarówno podst. SS 73/M 68 jak i rozszerz. S 71/M 63.
  • edited maj 2006
    W Staszicu nie trzymają się standardowego rozszerzonego programu z matematyki, fizyki. Podręczniki, chociaż są, niewiele się przydają. Poziom znacznie wyższy. Teorię raczej musisz opanować sam. Najważniejsze jest praktyczne zastosowanie wiedzy, czyli zadania, zadania, zadania... i to te nietypowe, wymagające główkowania.
  • edited maj 2006
    Jak wyglądają wasze lekcje matmy ( nie chodzi mi tu o matexa, tylko o klasy e-f ), czy robicie tylko nietypowe zadania, czy nauczyciel na pierwszej lekcji z działu(np. funkcje kwadratowe) coc tłumaczy?
  • edited maj 2006
    zajebiscie,uwielbiam wysoki poziom matmy,fizy i informy.Mam nadzieje ze sie nie rozczaruje we wrzesniu.
  • edited grudzień 2008
    Takim przemądrzałym jak ty Staszic pokaże właściwe miejsce w szeregu...
  • edited maj 2006
    MATEX RULEZ
  • edited grudzień 2008
    Hej! Jestem w drugiej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad pójściem do Matex-u. Problem w tym, że mieszkam w innym mieście i nie wiem, czy miałabym gdzie mieszkać (jakaś bursa?). Poza tym trochę przeraża mnie życie na włąsną rękę w mieście, którego nie znam. Jeżeli chodzi o poziom, to wiem, że będą lepsi ode mnie i oceny nie będą tak dobre ja teraz Dla mnie dobrym sposobem na sprawdzenie siebie jest udział w OMG, bo testy na stronie Staszica są podobne poziomem właśnie do tego konkursu.
This discussion has been closed.