Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

In this Discussion

Kseon - system niepełnosprawny (nie tylko programowo)

edited czerwiec 2009 in Archiwum
Witam. Ciekawi mnie bardzo ile pieniędzy włożono w ten bubel nazywany elektronicznym systemem naboru do szkół średnich. W ubiegłym roku szkolnym miałem okazję zapoznać się z tym czymś i myślałem, że w roku bieżącym coś zostanie poprawione. O zgrozo - nie widzę żadnych zmian na lepsze. 1. Certyfikat mimo zainstalowania podaje durne komunikaty. 2. Przeglądanie ofert szkół jest przerywane komunikatem o błędzie. 3. Powtarzające się komunikaty o niebezpiecznej zawartości strony. I najważnieszja moim zdaniem sprawa - obciążenie łączy internetowych. Czy ktoś przemyślał logicznie fakt, że w pewnym momencie nastąpi takie obciążenie łączy, iż logowanie uczniów stanie się całkowicie niemozliwe, szczególnie w miejscach gdzie dostęp do internetu realizowany jest poprzez łącze dodzwaniane. Obawiam się że NIE. Stanęliśmy oto na starcie ślepego biegu ku przyszłości z wykorzystaniem narzędzi ze średniowiecza. I na zakończenie ostatnie słowo odnośnie całego naboru. Jaki sens ma tworzenie systemu, w którym nie partycypują wszystkie szkoły średnie z danego regionu? (przykład: Trójmiasto, bez szkół z rejonu Wejherowa, Redy, Rumii). Kończąc ślę "serdeczne podziękowania" dla twórców systemu za dodatkowe obciążenie gimnazjów i nauczycieli obowiązkami wprowadzania danych i sprawowania kontroli nad uczniami podczas logowania. Z przyjemnością dołożyłbym Wam troszkę pracy (za darmo), bo widać macie za dużo wolnego czasu i nie szanujecie czasu innych ... Pozdrawiam całą firmę RAD-COM jak również Vulcan, życząc przy tym nowych "genialnych" pomysłów.

Comments

• edited maj 2006
    I jeszcze jedno - ZDEJMIJCIE TE WKUZRAJĄCE REKLAMY Z TEGO SERWISU.
  • edited maj 2006
    Popieram w całości i dorzucam: 1-dlaczego w dokumentacjach i komunikatach jest pisana "klasa" a w systemie "oddział"? 2-dlaczego system bezbłędnie ma pracować na FF i dlaczego jest on zalecany? Taki pogląd jest wyrażany na tym forum przez znających się na specyfice działania Kseona. Czyżby ten bubel nie chodził pod IE? 3-Brak jest precyzyjnej informacji o dokumentach, które trzeba złożyć. Mogło by być: "Dziękujemy Ci Gwidonie za wybór klas. Naciśnij ten link i wydrukujesz podanie. Pamiętaj, że razem z tym podaniem musisz mieć: to i to i to ponieważ w systemie wybrałeś następującą szkołę: ... Wszystko to zanieś do szkoły pierwszego wyboru. Możesz to mieć jak naciśniesz ten link (np. skierowanie na badania). Jeżeli nie zdążysz np. z zaświadczeniem lekarskim to twoje podanie nie zostanie przyjęte. Nie rozumiesz czegoś to zadzwoń do szkoły pierwszego wyboru tel. Nie zwlekaj. itd. 3-W dokumentacji (przewodniku) powinno być więcej screenów i każdy przycisk dokładnie opisany. 4-Na forum pojawiają się różne pytania czy to nie może być na bieżąco uaktualniane np w FAQ Kseona? 5-dlaczego w Kseonie nie można umieścić danych statystycznych na temat progów oraz liczby kandydatów z lat ubiegłych. Kandydat miały przed oczami w czasie rejestracji wszystkie informacje o danej szkole i to mogło by ułatwić mu wybór. itd.
  • edited maj 2006
    Juz dwa lata temu byla mowa o zdjęciu reklam. Wiadać z jakim skutkiem. Został utworzony sytem, ale uczeń potrzebuje wielu informacji i wychodzi na to, ze musi sam sobie ich poszukac na róznych stronach, np. Ministerstwa Edukacji, czy warszawa.edu.com.pl. Na stonie Rad-comu otrzymujemy jako najważniejsze sążniste informacje o tym jak rodził sie system elektonicznego naboru (w domysle o geniuszu Rad -comu). Wychodzi na to, że uczeń nie moze dostać wszystkich potrzebnych informacji na jednej stronie, bo Rad-com nie czuje się za to odpowiedzialny. Ich jest tylko program, a resztę mają w dużym poważaniu. Jeżeli nie chcą zamieszczać progów na swojej stronie, mogliby chociaz podać (zamiast kretyskich reklam) taki link: http://www.edukacja.warszawa.pl/zalaczniki/art/050919181406.xls i wyjaśnić, co to sa zeszłoroczne progi i że w tym roku mogą być inne. Moze zreszta nabór powinien startować ze strony np. warszawa.edu.com.pl. Tam mogłyby znaleźć się wszystkie informacje potrzebne uczniowi i tylko odnosnik do strony Rad-comu. Jezeli chodzi o reklamy to wychodzi na to, że Biuro Edukacji m. W-wy podsyła dziesiatki tysięcy klientów (uczniów) na prywatną stronę z reklamami o imprezach. Brawo.
  • edited maj 2006
    Witam! 1. > Certyfikat mimo zainstalowania podaje durne komunikaty. To jest kwestia indywidualnych ustawień zabezpieczeń przeglądarki 2. >Przeglądanie ofert szkół jest przerywane komunikatem o błędzie. A jaki to błąd? 99% problemów rozwiązuje zainstalowanie Firefox. Ktoś poniżej pytał się czemu akurat nie IE. Ponieważ System jest skomplikowaną aplikacją, korzystającą z wielu elementów poprawiających bezpieczeństwo. Dlatego też musi być pisany z uwzględnieniem pewnych standardów. IE niestety ma spore kłopoty ze standardami, jak również z pracą na połączeniach o wysokim stopniu zabezpieczeń (po prostu gubi pakiety). Stąd polecamy Firefoxa. 3. >Powtarzające się komunikaty o niebezpiecznej zawartości strony. vide: pkt. 1. 4. >I najważnieszja moim zdaniem sprawa - obciążenie łączy internetowych. Jeżeli system działa powoli problem nie leży po naszej stronie, ale po stronie szkoły. Na bieżąco monitorujemy serwery i łącza i zużywają one zaledwie ułamek swoich możliwości. Cały czas pracuje spokojnie kilka tysięcy zalogowanych użytkowników. 5. > Jaki sens ma tworzenie systemu, w którym nie partycypują wszystkie szkoły średnie z danego regionu? (przykład: Trójmiasto, bez szkół z rejonu Wejherowa, Redy, Rumii). To jest pytanie do osób zamawiających System. Organizacja samorządu niestety wielokrotnie utrudnia porozumienie się poszczególnych jednostek (gmin). Jeżeli nie chce mieć Pan dodatkowej pracy proszę zwrócić się do swojego organu prowadzącego, żeby nie obejmował rekrutacją gimnazjów. Jednak w szczególności nie będziemy wtedy zainteresowani korespodencją od gimnazjów, że chciałyby poznać dalsze losy swoich absolwentów oraz miały dostęp do statystyk. W interesie gimnazjów leży, aby ich uczniowie przeszli przez proces rekrutacji bezproblemowo i sygnały które płyną do nas z innych gimnazjów o tym właśnie świadczą. Przykro mi bardzo, że jednak w polskiej oświacie są osoby, które nie interesują się losem swoich wychowanków. Natomiast do rozwiązywania problemów technicznych służy serwis techniczny. Telefon oraz kanały poczty wewnętrznej są dostępne pod zakładką kontakt. Pozdrawiam! Andrzej Figas RAD-COM
  • edited maj 2006
    Możemy je zdjąć, ale wtedy ten portal i to forum będzie musiało przestać istnieć, gdyż musimy je jakoś utrzymać. Pozdrawiam! Andrzej Figas RAD-COM
  • edited czerwiec 2009
    Witam! >1-dlaczego w dokumentacjach i komunikatach jest pisana "klasa" a w systemie "oddział"? Dziękuję za informację, przyjrzymy się temu. >2-dlaczego system bezbłędnie ma pracować na FF i dlaczego jest on zalecany? Taki pogląd jest wyrażany na tym forum przez znających się na specyfice działania Kseona. Czyżby ten bubel nie chodził pod IE? Odpowiedziałem wcześniej na to pytanie >3-Brak jest precyzyjnej informacji o dokumentach, które trzeba złożyć. Wszystko co należy zanieść opisane jest w regulaminie szkół. >4-Na forum pojawiają się różne pytania czy to nie może być na bieżąco uaktualniane np w FAQ Kseona? Praktyka pokazuje, że użytkownicy niestety i tak nie używają FAQ (było w zeszłym roku). Dużo powtarzających się pytań przenieśliśmy do samego Systemu. Praktyka jednak wskazuje, że użytkownicy czasami nic nie czytają. Niestety tego czynnika ludzkiego nie jesteśmy w stanie wyeliminować. >5-dlaczego w Kseonie nie można umieścić danych statystycznych na temat progów oraz liczby kandydatów z lat ubiegłych. Kandydat miały przed oczami w czasie rejestracji wszystkie informacje o danej szkole i to mogło by ułatwić mu wybór. Nie wszystkie lokalizacje są objęte rekrutacją elektroniczną po raz wtóry, a chodzenie po szkołach i zbieranie informacji o tym mija się z celem. Co do innych lokalizacji, niestety nie zdążyliśmy przed rozpoczęciem rekrutacji zaimplementować tego w systemie (urzędy same udostępniały te informacje w plikach zbiorczych). Progi będą od przyszłej rekrutacji, również bardzo nam zależy, aby się tam znalazły. Pozdrawiam! Andrzej Figas RAD-COM
  • edited maj 2006
    >Juz dwa lata temu byla mowa o zdjęciu reklam. Wiadać z jakim skutkiem. Jak już mówiłem. Możemy zdjąć reklamy, wtedy to Forum przestanie istnieć. Nie ma obowiązku korzystania z portalu. >Wychodzi na to, że uczeń nie moze dostać wszystkich potrzebnych informacji na jednej stronie, bo Rad-com nie czuje się za to odpowiedzialny. Bo nie jest odpowiedzialny. Za wszystkie podręczniki, poradniki i informacje nie pobieramy ani jednej złotówki! Nawet grosza. Robimy to z własnej woli ponieważ zależy nam na bezproblemowej rekrutacji. >i wyjaśnić, co to sa zeszłoroczne progi i że w tym roku mogą być inne Nie możemy wyjaśniać wszystkiego, to że progi mogą być inne jest tak samo oczywiste jak to, że jeżeli w zeszłym roku zysk z giełdy wynosił 30% nie oznacza to, że w tym roku będzie taki sam. >Moze zreszta nabór powinien startować ze strony np. warszawa.edu.com.pl. Ale przecież startuje! Pozdrawiam! Andrzej Figas RAD-COM
  • edited maj 2006
    Dodam jeszcze, że za objęcie gimnazjów Systemem nie pobieramy żadnych opłat, toteż odpisując na Pana list wykonuję dodatkową pracę (za darmo, gdyż to też nie należy do moich obowiązków). Pozdrawiam! Andrzej Figas RAD-COM
  • edited maj 2006
    Panie Andrzeju, gorączka rekrutacyjna minie we wrześniu, do tego czasu jak Pan będzie się tak denerwował to straci wszystkie włosy lub osiwieje. Rozumiem sytuację w jakiej Pan się znalazł i nie zazdroszczę tym bardziej, że jest to wszystko za free. Ale może kiedyś ten Najwyższy Minister Edukacji wynagrodzi Pana chociaż rubasznym poczochraniem lub przyjacielsko poklepie po ramieniu. No dobra teraz na poważnie, szanuję Pana pracę i cieszę się że ktoś to zrobił. Życzę miłych dni do końca rekrutacji i trzymam kciuki aby nic się nie zawaliło.
  • edited maj 2006
    nie czepiajcie się systemu. jest o wiele lepszy niż latanie z dokumentami po szkołach, potem czekanie na wyniki i przenoszenie papierów, jak było jeszcze chyba ze 2-3lata temu. to dopiero był horror
  • edited maj 2006
    Podchodzę trochę emocjonalnie do tego, gdyż, może trudno w to uwierzyć, podchodzimy do naszej pracy z misją. Niejednokrotnie próbujemy zmieniać również nieżyciowe przepisy. To Forum istnieje, żeby można było wymieniać informacje w tak stresującym czasie jakim jest rekrutacja. Stresującym dla wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli. Często rodzice denerwują się znacznie bardziej od uczniów. Często obrywa się nam za coś co jest niezależne od nas lub wynika z niezrozumienia problemu. My to wszystko rozumiemy, dlatego staramy się nie pozostawiać takich głosów bez odpowiedzi. Proszę tylko o pohamowanie nerwów, a wszystkim nam będzie się pracowało znacznie łatwiej i szybciej rozwiążemy problem. Pozdrawiam! Andrzej Figas RAD-COM
  • edited maj 2006
    Proponuje instalację Firefoxa lub Opery, u mnie rozwiązało to wszytkie problemy z systemem...
  • edited maj 2006
    Proszę o odpowiedź... Wchodzę na konto normalnie, pierwsze dwa kroki- bez większych trudności, krok trzeci- wybór języków.. Ta strona mi się nie ładuje WCALE. Czemu? Przeglądarkę mam w porządku, wszystko inne też. Zła
  • edited maj 2006
    Jeżeli posiadasz Firefoxa (www.firefox.pl) ze wszystkimi uaktualnieniami (aktualna wersja to 1.5.0.3) problem może leżeć w ustawieniach Twojego komputera (nie mamy zgłoszeń o innych tego typu problemach). Użyj poczty wewnętrznej z zakładki Kontakt, umożliwi to serwisowi zidentyfikowanie Twojego konta, powiedz z jakiej przeglądarki używasz i jak się łączysz z Internetem a ktoś z obsługi z pewnością Ci pomoże. Serdecznie pozdrawiam! Andrzej Figas RAD-COM
  • edited maj 2006
    Pytano o wyszukiwarkę, odpowiedziałam więc, że IE 6.0 I już się odpowiedzi nie doczekałam. Łączę się przez Neostradę. W czym może tkwić problem?
  • edited maj 2006
    W przeglądarce niestety. Jak już wspominałem Internet Explorer lubuje się w gubieniu pakietów przy połączeniach szyfrowanych. Problem znika po zainstalowaniu darmowej przeglądarki Firefox, do ściągnięcia ze strony www.firefox.pl. Serdecznie pozdrawiam! Andrzej Figas RAD-COM
  • edited maj 2006
    A innym z IE działa =/ Ale cóż, zainstaluję na chwilkę Firefoxa =) Dziękuję za pomoc
  • edited maj 2006
    Niestety nie wszyscy wiedzą co to przeglądarka,system fire foxa,nie wszyscy potrafią to zainstalować.Ani córka,ani ja,ani mąż nie potrafiliśmy przejść przez system.Wezwaliśmy informatyka z punktu usługowego do pomocy w logowaniu i wyborze szkół.Razem z nim przeszliśmy przez system. Naprawdę nie wierzę by 100% gimnazjalistów było w stanie samodzielnie,świadomie przejść wszystkie kroki ,wybierając przy okazji szkołę na miarę swoich możliwości a nie na miarę swoich marzeń/no ale to już inny temat/.
  • edited maj 2006
    Wybór szkoły dla 16-latka jest niełatwy i tu merytoryczna pomoc rodziców jest bardzo ważna i potrzebna. Od strony technicznej system nie jest trudny, wystarczy dokładnie czytać polecenia. Przewodnik pokazuje krok po kroku co należy robić, w samym systemie są strzałki, gdzie kliknąć. Szesnastolatki wspaniale radzą sobie z komputerem, mają również do pomocy kolegów, nauczyciela informatyki, itp. i fachowiec nie jest potrzebny (sama jestem początkującą internautką). Przepraszam, ale to trochę tak, jakby mieć pretensję do producenta kosiarki, że trawnik kosi ogrodnik. Pozdrawiam i życzę trafionego wyboru LO!
  • edited maj 2006
    Problem z serverami hmm to nie jest "moja pierwsza strona" na jakims darmowym hoscie wielu moich kolegow musialo czekac do 2/3 w nocy aby moc sie zarejestrowac no i ten certyfikat na IE w firefoxie nie mialem zadnych problemow... ale wiele osob narzekalo na ciagle potwierdzanie certyfikatu w IE po 15x na jedna strone pozdrawiam
  • edited maj 2006
    Przeczytałam całą polemikę Pana z nauczycielami na forum w dniu wczorajszym i szczerze mówiąc podziwiam Pana spokój. Wypowiedź jednego z nauczycieli jest oburzająca. Jestem matką gimnazjalisty i kilkakrotnie pomagał mi pan w trudnościach związanych z rekrutacją ZA DARMO!!! - przez to "piekło" :) rekrutacji przechodzę po raz drugi, tym razem z drugim synem. Nauczyciele wcale nie pomagaja aż tak strasznie dzieciom w szkołach przy zakładaniu kont, żeby mieli za to dostawać dodatkowe pieniądze, rekrutacja trwa zaledwie 2 tygodnie i w większości przypadków dzieci radza sobie same lub pomagają im rodzice. Pretensje tego nauczyciela są po prostu śmieszne. System na pewno nie jest idealny (ale w Polsce niestety ciężko wszystkich zadowolić, chociaż rzeczywiście podstrona z punktami ubiegłorocznymi wiele wątpliwości by rozwiązała) ale na pewno odchodzi stres i niepotrzebna bieganina po niezliczonych szkołach z podaniami, papierkami itp. Odpowiada Pan na większość pytań, jeśli nie wszystkie, które padaja na forum. Do znudzenia już codziennie pojawiają się pytania głównie o Hoffmanową, Sienkiewicza, Mickiewicza itp. bo nikomu nie chce się poszukać dalej, ciągle zadawane sa te same pytania a Pan spokojnie odpowiada na nie. Proponuje rodzicom aby troszkę bardziej włączyli się w problemy swoich pociech i odciążyli tych pokrzywdzonych Panów od informatyki w szkołach Podziwiam, życzę dalej takiego spokoju w tej i kolejnych rekrutacjach
  • edited maj 2006
    "Do znudzenia już codziennie pojawiają się pytania głównie o Hoffmanową, Sienkiewicza, Mickiewicza itp. bo nikomu nie chce się poszukać dalej," Szukanie czegokolwiek na tym forum jest bardzo czasochłonne i pracochłonne. Przez to, że nie można czytać wszystkich wiadomosci w danym wątku znalezienie jakiejś informacji, ktora być moze była podawana 18 razy jest trudne. Nie dziwię się, że uczniowie po sto razy pytają o to samo. Ja mam dzwoniony internet, nie mam stałego łącza i szkoda mi pieniędzy na otwieranie kazdej wiadomości z osobna i czekanie znów na przeładowanie strony. Wkurza mnie to.
  • edited maj 2006
    Pytań do p. Figasa nie byłoby, gdyby ludzie uważnie przeczytali przewodnik, to są problemy typu: kiedy zanieść podanie i w ilu egz. Wyboru szkoły nie uzależniaj od opinii na forum!!! pzdr. p.s. rzeczywiście przydałaby się wyszukiwarka
  • edited maj 2006
    niektóre odpowiedzi na tym forum są tak debilne że faktycznie szkoda czasu na wchodzenie ale to juz można mieć pretensje do tych co odpisują jak ktoś ci wstawia odpowiedź typu: okeyftcbdgst to chyba tylko o nim świadczy
  • edited maj 2006
    Proszę Pana nie mam zamiaru dla jednej strony zminiać oprogramowania. Wasz problem żeby to działało we wszystkich przeglądarkach... Jeśli chodzi o łącza, to jest Pan z tych co twierdzą, że wszystko leży po stronie klienta, a wy jesteście bez winy. Tylko, że cierpią uczniowie - może Pan tego nie zauważył, w swoim uwielbieniu własnej doskonałości. Tłumaczenie się z reklam chęcią utrzymania forum jest delikatnie mówiąc śmieszne. Teraz właśnie staram się zalogować dwie uczennice, którym jeszcze się nie udało. I wielka "kupa" logowanie do 8% i wszystko wisi. Wielkie gratulacje!!!. Zrobiliście bubel i nie macie odwagi się do tego przyznać, tylko że najbardziej ucierpią na tym Waszym "eksperymencie" dzieci. Mieliście rok na poprawę działania tego systemu i spapraliscie go bez dwóch zdań. Żadna polemika tego stanu rzeczy nie zmieni. Może te dosyć ostre wypowiedzi sprawią, ze za rok będzie ten system działał prawidłowo. Czego sobie i Wam życzę.
  • edited maj 2006
    Witam! >Proszę Pana nie mam zamiaru dla jednej strony zminiać oprogramowania. Wasz problem żeby to działało we wszystkich przeglądarkach... Równie dobrze mogę odpowiedzieć, że dla jednego użytkownika nie mamy zamiaru zmieniać kodu aplikacji. Tylko do czego to ma doprowadzić? Niestety najwyraźniej nie jestem w stanie Panu wytłumaczyć, że wina leży w nieobsługiwaniu standardów bezpieczeństwa przez Internet Explorera. Może Pan równie dobrze przesiąść się na Internet Explorera 3.0 lub przeglądarkę tekstową i również zażądać, aby to działało. Eksperci zgodnie zgadzają się, że zalecana przez nas przeglądarka jest najbezpieczniejszą dostępną przeglądarką na rynku, jeżeli bezpieczeństwo danych Pana uczniów nie jest tego warte jest to Pański wybór. >Jeśli chodzi o łącza, to jest Pan z tych co twierdzą, że wszystko leży po stronie klienta, a wy jesteście bez winy. Rozumiem, że nie jest Pan w stanie uwierzyć mi, że obecnie łącza działają na ułamku naszych możliwości? Cały czas pracuje w naszym systemie ok. 7 tys. użytkowników i jakoś nie mają z tym większych problemów. Codziennie transferowane są dziesiątki gigabajtów danych, co jednoznacznie świadczy o tym, że nie mamy z łączami problemów. >Tłumaczenie się z reklam chęcią utrzymania forum jest delikatnie mówiąc śmieszne. Niniejsze Forum NIE JEST forum naborowym, ale forum komercyjnej firmy. Jeżeli potrafi Pan utrzymać tak duży serwis bez środków finansowych serdecznie gratuluję, nam się to do tej pory nie udało. Nikt Pana, ani żadnego z uczniów nie zmusza do korzystania z niniejszego Forum. Jeżeli przeszkadzają Panu reklamy proszę nie korzystać z tego Forum. >Teraz właśnie staram się zalogować dwie uczennice, którym jeszcze się nie udało. I wielka "kupa" logowanie do 8% i wszystko wisi. Zauważyłem już, że Pana ten problem jednak nie porusza, gdyż nie chce Pan skontaktować się z serwisem technicznym. >Zrobiliście bubel i nie macie odwagi się do tego przyznać, tylko że najbardziej ucierpią na tym Waszym "eksperymencie" dzieci. Nasz "eksperyment" ma już 4 lata i setki tysięcy osób szczęśliwie przez niego przeszło. Mam nadzieję, że Pan i Pana uczniowie będą kolejnymi. >Żadna polemika tego stanu rzeczy nie zmieni. Właśnie o to się martwię. Jeszcze raz przypominam, że do rozwiązywania problemów technicznych służy serwis. Serdecznie pozdrawiam! Andrzej Figas RAD-COM
  • edited maj 2006
    "Zdruzgotany i wkurzony na maxa nauczycielu", nie wiem, o co Panu chodzi. Wynajduje Pan jakieś problemy, zeby tylko czepnąć się Systemu (notabene, czemu "System" pisze się z dużej litery?), żeby tylko coś skrytykować. Ja się zalogowałam bez problemu, bez problemu wypełniłam i wydrukowałam podanie. To że pana szkoła ma problemy ze swoimi komputerami, to nie powód żeby od razu zmieniać cały system. moim zdaniem ten cały System to wielkie ułatwienie i nie wyobrażam sobie teraz robienia tego wszystkiego ręcznie czy nie wiem jak. rzeczywiście przydałyby się progi pkt. na stronie, ale nie jest mi to aż tak do szczęścia potrzebne, skoro mam je na innej stronie. co do reklam to nie wiem, czemu miałyby one aż tak bardzo przeszkadzać? no po prostu są, ale czy to w czymś przeszkadza? mi nie. po prostu nie zwracam na nie uwagi. skądś chyba trzeba brać pieniądze na prowadzenie tego wszystkiego, nie? bo chyba nie spadną z nieba? I ktoś jeszcze pisał, że musiał wzywać informatyka, żeby go zalogował. Bez przesady. wszystko jest w prostu sposób opisane, trzeba tylko wpisać dane i klikać przycisk "dalej". nie wiem, co w tym trudnego. A jeśli już naprawdę to takie trudne, to myślę, ze w każdej szkole jest nauczyciel informatyki, który może pomóc w zalogowaniu się. I jeszcze jedno. jakas dziewczyna pisała, że powinno sie logować ze strony warszawa.edu.com.pl Hm, no wiesz, właśnie na tę stronę trzeba wejść, żeby się zalogować, nie wiem, jak się zalogowałaś z jakiejś innej strony.
  • edited maj 2006
    Już tłumaczę się z pisowni wielką literą. Nie są to nazwy własne, ale kiedy nie chcę pisać system KSEON Optivum piszę po prostu System, żeby nie pisać forum serwisu edu.com.pl piszę po prostu Forum, dla wygody i aby czytający wiedział, że mówię o tych konkretnych stronach/produktach. Pozdrawiam! Andrzej Figas RAD-COM
  • edited maj 2006
    Popieram Maćka: o ileż byłoby wygodniej, gdyby wszystkie wypowiedzi w watku można było od razu otworzyć, a nie po kolei (jak np. w forum Gazety Wyborczej)!
  • edited maj 2006
    1. To przez zakładanie nowych wątków zaśmieca się forum. I jak słyszę wypowiedzi, że bardzo ciezko mi się przegląda, bo mam modem, więc zakłądam nowy, to nie wiem czy mam śmiać się czy płąkać...zauważasz, ze przez takie osoby jak ty za rok tu będzie 2000 stron watków, na które jest jedna góra 2 odpowiedzi, bo już nikomu nie chce się odpowiadać "laniwym osobom" 100 raz... 2. Poruszenie tematu banera reklamowego jest tragiczne...jezeli komuś przeszkadza, to może zrzutke zrobić, by opłacić działanie forum. hmmm.swoją drogą proponuje napisać do onet.pl o zniesienie reklam. Ciekaw jak zareagują... 3. Cały problem z systemem rodzi się w kandydatach, którzy nie czytają przewodników, ani rad kolegów itp. Ja to się dziwie, że uczniów 16 letnich po 5 letniej edukacji informatycznej trzeba prowadzić aż tak za rączkę ( dla ludzi inteligentnych, to jest uwłaczające) ale dla dobra ogółu da to się przeżyć. Wszystkie czynności wytłumaczone są niemal "łopatologicznie" Ja przeszedłem w ubiegłym roku rekrutacje ja ani nikt z moich znajomych nie miał najmniejszych problemów z rekrutacją. Jeżeli są problemy z przeglądarkami, to proponuje się wybrac do jakiejś szkoły i tam na specjalnie przygotowanych komputerach zalogowac się.. 4.Serdeczne pozdrowienia dla p. Figasa, DAK i DyrMir-a - najcierpliwszych ludzi na świecie ,bez których połowa kandydatów nie potrafiłaby się zalogować
  • edited maj 2006
    A gdzie jest napisane, ze zakładam nowy wątek, bo mam modem? Mam modem i nie czytam forum, bo szkoda mi pieniędzy i tyle. Gdyby mozna było od razu czytac wszystkie odpowiedzi użytkownicy nie zakładaliby tylu nowych wątków. Ja tego nie robię, nie chcę czekać na otwieranie każdej wiadomości po kolei, więc mało korzystam z forum. Pozdr.
  • edited maj 2006
    czemu na chwilkę? Firefox jest znacznie lepszy niż IE...
  • edited czerwiec 2009
    System ten narobił mi wielkie problemy...zostalam wpisana do zupelnie innej klasy niz chcialam... Jeden wielki bałagan z tego powstał...Na stronie systemu pisze jedno a w szkole mowią mi drugie...System twierdzi, ze nie ma dla mnie miejsc a dyrektor szkoly mowi mi, ze jest jeszcze 10 miejsc wolnych...To jest jakas paranoja!!!ten kto to wymyslił powinien dostac Nagrode najwiekszego idioty!!!!
This discussion has been closed.