Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

In this Discussion

rekrutacj

edited kwiecień 2008 in Archiwum
Witam! Czy jeśli ma się o parę punktów mniej niż wymaga próg punktowy to istnieje szansa przyjęcia do szkoły?? Powiedzmy, że chcę iść do batorego, w tym roku próg wynosi np 152, a ja mam 150. Miałbym mimo wszystko szanse się dostać??

Comments

• edited marzec 2008
    po to są progi żeby ci co mają mniej punktów się nie dostali więc raczej nie :)
  • edited marzec 2008
    W każdym roku są nieco inne progi do danej szkoły, bo to zależy od ilości punktów kandydatów do konkretnej szkoły. Jeżeli w poprzednim roku próg był 152 to w tym roku może być np. 150 lub 154. próg to tylko dane orientacyjne i próg do każdej klasy jest wiadomy dopiero po zakończeniu rekrutacji, a nie przed. Wiadomo, że jak ktoś ma np. 140 punktów to ma małe szanse do klasy z progiem 152 w poprzednim roku, ale ze 150 punktami można jak najbardziej próbować, bo w tym roku próg może być niższy, np. dużo zależy od tego jak pójdzie średnio test gimnazjalny.
  • edited kwiecień 2008
    Niektóre szkoły (a do takich zalicza się Batory) maja co roku tylu chętnych że pozwalaja sobie czasem na ustalenie miniumum punktowego poniżej którego nie rozpatrują podań
  • edited kwiecień 2008
    To prawda, ale nigdy to minimum nie jest na poziomie progu, ale znacznie niżej np. w Batorym to 135 punktów
  • edited kwiecień 2008
    poza tym mozna napisać odwołanie...
  • edited kwiecień 2008
    wybieram się do LO Władysław IV napiszcie jak tam jest czy poziom naprawdę jest ponad przecietną?
This discussion has been closed.