Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

In this Discussion

Jaką szkole wybrac?

edited kwiecień 2008 in Archiwum
Bardzo was proszę o szczere opinie. Kończę gimnazjum i chcę isc do liceum warszawskiego. jakie polecacie? Prosze kompetentnych ludzi, a nie zlosliwców i plotkarzy. Bede mial okolo 155-160 pkt. Bardzo prosze!

Comments

• edited kwiecień 2008
    Jeszcze jedno: wacham sie między Batorym, Czackim, Lelewelem i Rejem. Proszę o konkrety, ok?
  • edited kwiecień 2008
    Z taką punktację powinieneś startować do najlepszych szkół, czyli do Batorego czy Czackiego, bo Lelewel czy Rej to już znacznie niższa półka. Zależy jeszcze na jaki profil chcesz iść, bo nawet w tych najlepszych szkołach są lepsze i gorsze profile. Np. Czacki czy Batory mają lepsze profile humanistyczne i biologiczno-chemiczne niż mat-fiz. Jeżeli interesuje cię mat-fiz to Staszic. Ja bym wybrał Czackiego bardziej niż Batorego, bo w Czackim lepsza atmosfera. Dobre szkoły w Warszawie to też Witkacy, Mokotowska czy Poniatowski.
  • edited kwiecień 2008
    Interesuje mnie mat-fiz, choc ciekawi mnie tez chemia. Do Staszica mnie nie ciagnie, ale moze...
  • edited kwiecień 2008
    Jeżeli chemia to tylko Poniatowski. Mamy najlepszą chemię w Warszawie, co roku kilkunastu olimpijczyków, w tym roku powstanie też klasa mat-fiz ze świetną fizyczką (nauczycielka ofcors). Poza tym to szkoła ze świetną atmosferą, zero gnębienia i hardcoru. Ja kończę Poniatówkę w tym roku to wiem co mówię.
  • edited kwiecień 2008
    Mógłbys bardziej opisac Poniatowskiego? Chodzi mi o atmosfere, nauczycieli, sport, zajecia pozalekcyjne i ogolne wrazenia. Z gory dzieki!
  • edited kwiecień 2008
    Jak pisałem atmosfera jest super, większość nauczycieli naprawdę niezłych, potrafią wiele nauczyć, chociaż jest kilka (naprawdę niewiele) wyjątków. Pisałem o p. M. od fizy, bo z moich doświadczeń wiem, że o kompetentnych i potrafiących uczyć nauczycieli od tego przedmiotu jest bardzo trudno. Jeżeli chodzi o sport to nauczyciele od WF są bardzo ok, ale dotychczas nie bardzo mogli się rozwinąć, z powodu barku odpowiedniej sali gimnastycznej. Ale w tej chwili budowana jest nowiuteńka hala sportowa, która będzie otwarta po wakacjach, więc sportowo też powinno byś super, ja niestety już się o tym nie przekonam. Zajęć pozalekcyjnych jest mnóstwo i trudno powiedzieć co cię może interesować. Najbardziej znane jest kółko chemiczne w profesjonalnie wyposażonym laboratorium, które prowadzi p. Kuśmierczyk (hodowca olimpijczyków na pęczki) Ale ja nie byłem w klasie chemicznej, więc znam to tylko z opowiadań. Są kółka przedmiotowe, językowe, teatralne, ja chodziłem np. na filozoficzne (polecam). Sam wybieram się na informatykę (UW lub PW) i uważam, że szkoła mnie dobrze przygotowała do matury (zero korepetycji). Ogólnie dobrze będę wspominał Poniatówkę, bo to świetna szkółka.
  • edited kwiecień 2008
    podstawowe informacje o szkole znajdziesz na stronie vlo.edu.pl. Dobrą stroną Poniatowskiego jest też położenie w pobliżu placu Bankowego, bo z wielu kierunków jest wygodny dojazd + metro o rok.
  • edited kwiecień 2008
    Wielkie dzięki za odpowiedź. Teraz poważnie zastanawiam sie nad ta szkola. Dzięki!
This discussion has been closed.