Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

In this Discussion

Liceum z innego województwa.

edited maj 2009 in Archiwum
Chciałbym złożyć podania do dwóch liceów spoza mojego województwa i jedno w moim województwie. Tylko, że licea spoza mojego województwa nie są objęte w elektronicznej rekrutacji. Czy ktoś mógłby napisać mi co zrobić? Czy ktoś poszedł do liceum z innego województwa? Proszę, żeby ktoś dokładnie opisał, bo nie wiem co robić. Bardzo proszę o pomoc.Pomóżcie.

Comments

• edited maj 2009
    Nikt nie odpowiedział... proszę o pomoc. Mam tylko jeszcze jedno pytanko czy w liceum warszawskim jestem przyjmowany ,,bez kolejki" jeśli jestem laureatem konkursu przedmiotowego(inaczej olimpiady)ale nie z województwa mazowieckiego tylko z województwa świętokrzyskiego?
  • edited maj 2009
    Raczej powinni ci uznac 'przywileje laureata' ;) Ale na wszelki wypadek zapytaj się bezpośrednio w liceum, do ktorego skladasz papiery. Dane kontaktowe (numer telefonu/email) będą na stronie internetowej szkoły. Tylko uważaj, bo w takim wypadku mogą poprosic cię o orginał świadectwa i zaświadczenia o byciu laureatem jeszcze przed zakończeniem rekrutacji. Czyli tak faktycznie może się okazać, ze będziesz mógł składać tylkio do jednej szkoły. No i najważniejsze - czy jestes pewien, ze chcesz zdawać do Warszawy? Bo tak właściwie to w stolicy wcale nie ma aż takich dobrych liceów. No, poza Staszicem, ale to tylko matematyka i fizyka. I Jeziorańskim, ale to jest akurat szkoła kujońska. A jeśli cię interesują przedmioty mniej ścisłe, to nie wiem czy nie lepiej by było poszukać szkoły gdzies indziej. W Krakowie przeciez jest jakieś dobre liceum. No, ale już nic nie mówię. Tylko zastanów sie raz jeszcze, masz przeciez jeszcze kupe czasu do czerwca.
  • edited maj 2009
    Mam do wyboru Kielce lub Warszawę( zdecydowanie lepsza Warszawa). Na pewno idę na profil biol - chem. lub na medyczny. Jakie polecacie licea z tym profilem w Wa-wie? Myślałem nad Batorym.(/)
  • edited maj 2009
    Wątpię, żeby tutaj znalazł sie ktoś, kto mógłby ci pomóc. Spróbuj na gronie (grono.net). To taki portal społecznościowy jak nasza-klasa.pl, tylko, że troche starszy i bardzo popularny w Warszawie. Po co to tak właściwie mówię? Bo wszystkie warszawskie szkoły mają tam swoje fora ("grona") - niektóre bardziej aktywne, a inne mniej - i są tam prawie zawsze jakies wątki o rekrutacji. Sprawdzałam, na forum Batorego też (14 stron postów, ostatni wczoraj). Tam możesz się podpytać uczniów jak faktycznie jest w szkole, jacy są nauczyciele itede i pogadać z innymi kandydatami. Kolejny ciekawy link: http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=169&Itemid=425 Nie wiem czy to już widziałeś, czy nie, ale nawet jeśli tak to warto zajrzeć tam jeszcze raz. Zwróć uwage na wyniki rekrutacji na studia i matury. Dalej: http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=152&Itemid=406 Zwróć uwagę na to, ze w pierwszej dziesiątce w kraju nie ma ani jednego LO z Warszawy. Ani jednego. Niby wiem, ze ten ranking nic nie mówi, bo przecież troche bez sensu jest chodzic do szkoly od wszystkiego (szkoły mające laureatów olimpiad tylko w jednej dziedzinie nie miały aż tak wysokich miejsc), ale za to pokazuje jedno - które szkoły są przyjazne olimpijczykom. Gdzie sa aktywni nauczyciele, ambitni uczniowie, gdzie nikt nie będzie miał za złe uczniowi, który przygotowuje sie do olimpiady, że zamiast chodzić do szkoły przez miesiąc siedział w domu i się uczył. Mówie to dlatego, że jako laureat konkursu przedmiotowego powinieneś się zastanowic czy nie chcesz dalej iśc w tym kierunku i startowac w olimpiadach licealnych. A w jednej z tych szkół byłoby ci łatwiej. Np. w tym liceum krakowskim, o którym wcześniej mówiłam - "V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie". Szczerze mówiąc to nic o tej szkole nie słyszałam poza tym, ze jest trzecia w tym rankingu. I tym, że Kraków jest całkiem blisko świętokrzyskiego. No, ale do niczego cie przecież nie zmusze. I zacznij już szukać bursy/internatu. Znajoma mojej siostry też poszła do liceum gdzieś w świat i odłożyła to na ostatnią chwilę. Skończyło sie na tym, ze musiała przez rok mieszkać w internacie przy jakimś technikum, bo tylko tam były jeszcze wolne miejsca. Tak więc uważaj. No i generalnie - poszukaj jeszcze troche sam. Spróbuj znaleźć interesujące cie szkoły na gronie, naszej klasie lub na jakichś jeszcze innych portalach społecznościowych. Wchodź na strony internetowe liceów, bo niektóre szkoły mają własne fora, na których często gadają kandydaci. No, w każdym razie powodzenia ;)
This discussion has been closed.