Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

In this Discussion

Co sądzicie o studiach w Almamer?

edited listopad 2011 in Archiwum
Bardzo bym chciała studiować kosmetologię. Jak porównywałam inne niepaństwowe uczelnie to właśnie Almamer daje najwięcej możliwości no i koszty nie są wysokie. Dodatkowo mają stypendia socjalne i naukowe. Czy ktoś z Was tam studiował?

Comments

• edited sierpień 2011
    Ja studiowałam, z tym, że nie kosmetologię, a turystykę. Powiem szczerze, że bardzo dobrze wspominam ten czas. Miła, wykwalifikowana kadra. Miałam zniżkę, ponieważ zapisałam się do samorządu studenckiego. Na początku mój angielski, powiem szczerze, był na bardzo słabym poziomie. Tam znacznie się polepszył, mają naprawdę wysoki poziom nauczania. Co więcej ( mnie się to naprawdę przydało), załatwiają praktyki. Ja swoją odbywałam w cudownym 5 gwiazdkowym hotelu w Grecji. Poznałam tam masę fantastycznych ludzi, dzięki którym też później dostałam swoją pracę. Mam z nimi kontakt do dzisiaj! Wszystkie miejsca do których wysyłali studentów zawsze były sprawdzone, a student płaci tylko za przelot czy przejazd do danego kraju. Dużo by można pisać, jest to na pewno dobra uczelnia, wystarczy spojrzeć sobie na kilka rankingów i będziesz wiedziała. Pozadrawiam
  • edited sierpień 2011
    Chodziłam do almameru na turystykę. Jeden z lepszych, super prowadzonych kierunków uważam. Wielkim plusem było szczególnie to, że nie musiałam na własną rękę chodzić i szukać praktyk ( a wiadomo jak to z nimi jest, nie ma lekko). Szkoła załatwiła mi w pięknym greckim hotelu, ja zapłaciłam tylko za bilety lotnicze! Zdobyłam potrzebne wykształcenie, mam pracę z której jestem zadowolona. No i poznałam super ludzi, mamy kontakt do dzisiaj. Ponoć jakiś nowy budynek teraz mają otwierać? Czy już otworzyli?
  • edited sierpień 2011
    Ja się właśnie zastanawiam nad tym czy iść tam na turystykę. Dużym plusem jest na pewno fakt, że załatwiają praktyki, a ja dodatkowo mam bardzo niedaleko - autobusem ok 10 minut drogi. Nie wiem jak to jest z kadrą - mili ludzie, da się z nimi dogadać?
  • edited sierpień 2011
    Jestem obecnie na drugim roku fizjoterapii. Super kadra, bardzo kompetentni ludzie. Uczyć się trzeba, egzaminy nie są łatwe, ale jeżeli chodzi się na wykłady to wszystko można zdać w pierwszych terminach. Mili ludzie, mam tam super znajomych. Praktyki załatwia sama uczelnia i nie powiem, dla studenta jest to bardzo duże ułatwienie. Nie wiem czy sam dałbym radę. Dostaję stypendium, całkiem niezłe, a wiadomo, kasa się zawsze przyda.
  • edited wrzesień 2011
    Długo się zastanawiałam nad wyborem szkoły. Jestem tegoroczną maturzystką i chciałam wybrać dobrze. Jedynym kierunkiem, który tak naprawdę od zawsze mnie fascynował była ekonomia i szukałam uczelni, która w tym będzie najlepsza. Trochę poczytałam, popytałam znajomych i zapisałam się do Almamer. Po pierwsze dlatego, że ma długoletnią tradycję. Istnieje wiele lat i posiada wysoką renomę. Po drugie nie ukrywam, że do Wolskiej mam 15 minut autobusem, a to przy dzisiejszej przebudowie Warszawy na pewno jest dużym ułatwieniem. Kiedy byłam się zapisać, poznałam dwie osoby, studenta i studentkę. Dobrze się wypowiadali o kadrze i o samej atmosferze, która panuje w szkole także od razu pomyślałam sobie, że będzie dobrze. I faktycznie mam nadzieję, że tak będzie, październik zbliża się wielkimi krokami.
  • edited wrzesień 2011
    bardzo podoba mi się motyw na stronie z "liderami sukcesu". Sama kiedyś chciałabym do takiego grona należeć. Studiuję ( obecnie na II roku) fizjoterapię. Poznałam bardzo fajnych ludzi, załapałam się na stypendium co znacznie ułatwiło mi studiowanie ( dzięki temu opłacam sobie studia). Jeżeli chodzi o profesorów, są wymagający, uczyć się trzeba, ale i uczelnia jest na bardzo wysokim poziomie. Teraz otwierają nową siedzibę, bardzo nowoczesną, a w takich warunkach na pewno lepiej przyswaja się wiedzę.
  • edited październik 2011
    Jestem na II roku turystyki na Almamer. Całe szczęście I rok zaliczyłam bez żadnych poprawek, a powiem szczerze, że wcale specjalnie łatwo nie było bo profesorowie są naprawdę wymagający. Jeżeli chodzi o moje wrażenia to są jak najbardziej pozytywne. Uczelnia pomaga studentom w różnych sytuacjach życiowych, są specjalne jednorazowe zapomogi w przypadku jakiś wypadków losowych lub trudnej sytuacji. Krótko mówiąc uczelnia wychodzi na przeciw studentom i otacza ich opieką, tak aby jak najwięcej osób ukończyło studia. A kończy ich z tego co wiem bardzo dużo bo aż 80% w terminie. Nie mam na co narzekać, dostaję stypendium co znacznie ułatwia mi w ogóle funkcjonowanie w Warszawie. Jestem zadowolona i na pewno będę chciała dalej kontynuować tutaj studia magisterskie.
  • edited październik 2011
    Uczelnia reprezentująca bardzo wysoki poziom nauczania, świetna kadra profesorów, profesjonalne podejście do studenta. Jestem w 100% zadowolona z tego, że udało mi się almamer skończyć. Uczelnia wychodzi naprzeciw studentom jeżeli ci mają jakieś problemy, nie zostawia ich samych sobie. Praktyki - rewelacja, bardzo się przydają. Ogólna atmosfera która tam panuje nieziemsko fajna. Z niektórymi poznanymi na studiach ludźmi do dzisiaj mam kontakt.
  • edited listopad 2011
    bardzo fajna szkola. kosmetologia to raczej nie moje klimaty, ale moglbym poopowiadac o turystyce i rekreacji. bardzo fajnie zorganizowana uczelnia + daja sporo mozliwosci. najbardziej uieszylem sie, ze zalatwiaja praktyki, bo jestem troche leniwy i nie wiem czy ogarnalbym ten temat bez pomocy uczelni.
This discussion has been closed.