Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

In this Discussion

wyniki testów kompetencji - KIEDY?

edited czerwiec 2008 in Archiwum
yo. wiesz ktoś kiedy będą wyniki testów gimnazjalnych ??

Comments

• edited maj 2005
    Podobno 14-17 czerwca. Różnie mówią.
  • edited maj 2005
    buuuuu...szkoda że tak późno :P:P
  • edited maj 2005
    Podobno 10 czerwca...
  • edited maj 2005
    5 lipca :P:P Jak będą to sie dowiecie :P:P
  • edited maj 2007
    Dyrektorzy gimnazjów mają odbierać wyniki z KE 15 czerwca w godz. 9-16 (taki był komunikat) :>
  • edited czerwiec 2007
    hmm...A ja słyszałam ze 28 maja... ale moze ktos sie pomylil...xD
  • edited maj 2007
    juz sa wyniki z testu YEAH miałam 38 pkt;]
  • edited czerwiec 2007
    Gratulacje, odpowiadasz na posta sprzed dwóch lat.
  • edited maj 2008
    siemano. Jestem z Nowej sarzyny i chcialbym wiedziec kiedy bendą oddane ocenione testy kompetencji. I czy byś mi powiedzial kiedy zostaną rozprowadzane po szkołach . Odpowiedz bo jade w poniedzialek na mistrzostwa polski w pingpongu . Jutro daj znac . CYA . nara
  • edited maj 2008
    Powiedzcie kiedy beda wyniki testu kompetencji w woj podkarapckim
  • edited maj 2008
    PQb9usAR
  • edited maj 2008
    Azerbrejdżan ze stolicom w Zimbabwe pojehał na zakupy jótro o dwudziestej. PeQtromba ruwniesz.
  • edited maj 2008
    Azerbrejdżan ze stolicom w Zimbabwe pojehał na zakupy jótro o dwudziestej. PeQtromba ruwniesz.
  • edited maj 2008
    Idiofony (instrumenty perkusyjne samobrzmiące) - grupa instrumentów muzycznych w systematyce instrumentologicznej Curta Sachsa, w których wibratorem (źródłem dźwięku) jest ciało stałe mające niezmienną, naturalną sprężystość. Wibratorem tym jest najczęściej cały idiofon, dlatego instrumenty takie nazywane są również samodźwięcznymi. Idiofony mogą wydawać dźwięki rozproszone lub o określonej częstotliwości. Wysokość dźwięku w idiofonach uzależniona jest od właściwości fizycznych elementu drgającego (przede wszystkim masy), dlatego duża część tych instrumentów składa się z wielu odrębnych wibratorów (np. ksylofon, dzwony rurowe, wibrafon). W orkiestrze symfonicznej idiofony należą do perkusji. Idiofony ze względu na sposób wywołania wibracji dźwięku dzielą się na: ksylofonuderzane - pałeczką, prętem, dłonią, zderzane ze sobą bądź potrząsane (np. gongi, ksylofon, marakasy, czynel,), zderzane o siebie - (np. talerze, kastaniety), pocierane - smyczkiem, szczotką lub dłonią (np. harmonika szklana, harfa szklana), dęte (stroikowe) - w których drgania wibratora wywołane są przepływem powietrza wytwarzanego ustami bądź miechem (np. harmonijka ustna, akordeon, językowe piszczałki organowe), szarpane - wypustkami mechanizmu lub dłonią (np. pozytywka, drumla). Zależnie od kształtu wibratora wyróżnia się idiofony: płytowe - (np. talerze, gong), sztabkowe - (np. czelesta, ksylofon). Do tej grupy należy też kamerton (widełkowy), niebędący właściwym instrumentem muzycznym, lecz pomocniczym instrumentem do sprawdzenie stroju instrumentów (wydaje dźwięk wzorcowy), rurowe - (np. dzwony rurowe), prętowe - (np. trójkąt),
  • edited czerwiec 2008
    kiedy beda odpowiedzi do testów kompetencji????
This discussion has been closed.