Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

In this Discussion

Co zrobic jak nie dostałam sie do żadnego Liceum?

edited lipiec 2011 in Archiwum
Złożyłam papiery do trzech szkół ogólnokształcących, jednak do żadnej z nich się nie dostałam. Oryginał swiadectwa odebrałam. Rekrutacja już się zakończyła. CO MAM ZROBIĆ???????????!!!!!!!!!

Comments

• edited lipiec 2007
    Wczoraj założżyłem wątek "Dodatkowe miejsca w szkołach" - podałem wykaz wolnych miejsc i adres strony internetowej Biura Edukacji. Musisz szukać i to szybko. Twoja sytuacja zależy od tego ile masz punktów. Im więcej tym chętniej Cię przyjmą. Pod koniec sierpnia mogą jeszcze pojawić się pojedyncze miejsca wolne nawet w dobrych szkołach (ktoś wyjedzie...). Głowa do góry - znajdziesz miejsce, nawet jeżeli nie w wymarzonej szkole to teraz najważniejsze jest nie zostać na lodzie. Pozdrawiam Krzysztof Mirowski
  • edited lipiec 2011
    Mam podobną sytuację.Jestem dobrą uczennicą,ale jednak nie dostałam się do żadnego z trzech wybranych przez siebie liceów. Niestety też nie pasują mi szkoły w jakich pozostały wolne miejsca.A to języki się nie zgadzają czy poziom szkoły mi nie odpowiada... Co robić teraz?
  • edited lipiec 2007
    Wygląda na to, że popełniłaś błąd przy wyborze 3 szkół - trzeba było na wszelki wypadek wybrać jedną szkołę trochę słabszą, tak aby w najgorszym przypadku dostać się do niej. Obecnie musisz znaleźć sobie szkołę, w której pozostało wolne miejsce. Zastanów się czy bardziej zależy Ci na językach czy przedmiotach rozszerzonych, odległości od domu itp. I wybierz najlepszą szkołę. Pod koniec sierpnia będzie prowadzona rekrutacja dodatkowa - może w szkołach do których próbowałaś się dostać będą wtedy pojedyncze wolne miejsca. Masz wtedy szanse na zmianę szkoły. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego
  • edited lipiec 2007
    Jedna rzecz jest dla mnie niejasna. Jakie dokumenty musze zlozyc przy rekrutacji uzupelniajacej? Podanie czy kopie swiadectwa i wynikow testu? I co z tymi kopiami, ktore zlozylem w pierwszej rekrutacji do szkoly pierwszego wyboru? m.
  • edited lipiec 2007
    Rozumiem, że nie dostałeś się do szkoły I wyboru. Dalej są dwie możliwości. 1. Jeżeli dostałeś się do szkoły z II lub III preferencji to dostarczasz do nie oryginały (aby nie stracic tego miejsca i nie zostac na lodzie). Ze szkoły I wyboru zabierasz swoje kopie. W rekrutacji uzupełniającej nie możesz brać udziału (nawet gdybyś nie zaniósł oryginałów do szkoły do której zostałeś zakwalifikowany). W rekrutacji uzupełniającej mogą brać udział wyłacznie ci kandydaci, którzy NIGDZIE nie zostali zakwalifikowani. Natomiast możesz brać udział w rekrutacji dodatkowej (pod koniec sierpnia). Wtedy posługujesz się kopiami, a oryginały są czały czas w szkole (trzymają Twoje miejsce). Wycofujesz oryginały dopiero w momencie gdy jesteś pewien, że ta inna szkoła Ciebie przyjmie. 2. Jeżeli nigdzie się nie dostałeś to wycofujesz kopie ze szkoły I wyboru i szukasz szkoły, w której są wolne miejsca w ramach rekrutacji uzupełniającej. Jeżeli nie będziesz całkiem zadowolony z wybranej szkoły to w ramach rekrutacji dodatkowej (pod koniec sierpnia) możesz dalej probować - jak w wariancie 1. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego
  • edited czerwiec 2009
    Ups, przepraszam za pusty post. Bardzo Panu dziekuje za szczegolowe wyjasnienie. Domyslalem sie, ze trzeba wycofac kopie ze szkoly pierwszego wyboru, a Pan mnie upewnil. Szkoda, ze w pzrewodniku Kseona nie ma tak szczegolowo rozpisanych wariantow postepowania. Pozdrawiam, maciek
  • edited lipiec 2007
    Brawo tym razem mamy post z 2003. A co do podręcznika od kseona, to jest to podręcznik do narzędzia rekrutacyjnego a nie do całej rekrutacji. To tak jak by wymagać od instrukcji do samochodu aby zawierała informacje jak łatać dziurawe drogi.
  • edited lipiec 2007
    Do pana mirowskiego: Mam takie pytanie: Jak sie dostalem do szkoly pierwszego wyboru,zlozylem tam juz orginal swiadectwa i egzaminu to czy moge jeszcze brac udzial w rekrutacji dodatkowej(tej w sierpniu) i liczyc na to ze mnie przyjma do tej lepszej szkoly? z grory dziekuje za odpowiedz
  • edited lipiec 2007
    Spojrzyj do ostatniej odpowiedzi dyrektora Mirowskiego ta procedura odnosi się również do szkół pierwszego wyboru. Tylko jeżeli dostałeś sie do szkoły I wyboru to po jaka cholerę chcesz ją zmieniać trzeba było myśleć przy układaniu listy preferencji.
  • edited lipiec 2007
    Nie dostałem się do żadnego liceum przy rekrutacji dodatkowej, czy teraz mam odebrać swoje kopie i nic nie robić do 27 sierpnia - przecież zwariuję. Czy jutro będzie wiadomo, ile zostalo miejsc wolnych w danej szkole i to się nie zmieni do 27 sierpnia?
  • edited lipiec 2007
    przepraszam to pytanie nie miało być do ciebie
  • edited lipiec 2007
    Nie dostałem się do żadnego liceum, w drugim naborze - poprostu pech. Czy teraz mam czekać do 27 sierpnia, aby wybrać daną szkołę. jak wygląda wybór szkoły po raz trzeci, czy to będzie kto pierwszy ten lepszy ? Nigdzie nie ma informacji na ten temat czy zgłaszam się do szkoly teraz czy dopiero w sierpniu.
  • edited lipiec 2007
    Moim zdaniem powinieneś odebrać kopie dokumentów ze szkoły do której sie nie dostałeś i próbować "wychodzić" sobie miejsce już teraz bo w sierpniu będzie ich trochę mniej (bo inni będą "chodzić") ale musisz się pospieszyć bo dyrektory mogą iść na urlopy (myślę że połowa nadchodzącego tygodnia to max czasu na jaki możesz liczyć)
  • edited lipiec 2007
    IDŹ DO LICEUM "LIDER"!!!!!!!
  • edited lipiec 2007
    słuchaj miałam ten sam problem co ty....... nie dostałam sie do trzech szkół! teraz złożyłam podanie i papiery do dwóch szkół. jeśli nie znalazłaś szkoły to złóż papiery na Urbanistów do liceum ogólnokształcącego lub profilowanego. napewno się dostaniesz:) POWODZENIA:]
  • edited czerwiec 2009
    No właśnie też mam taki problem i nie wiem co mam zrobic a czy szansa na dostanie sie na studia medyczne jest mniejsza jak ukonczy sie technikum? i czy mozna np zdawac mature z rozsz. chemii jesli sie jest na profilu pol-hist ?
  • edited lipiec 2010
    Do Łopaty !!!! Było się uczyc ,a jak nie to do łopaty !!!!
  • edited lipiec 2010
    Jesteście głupi, a ja też!
  • edited lipiec 2011
    Nie martw się też mam taki problem... Punktów miałam 106. Zabrakło mi 4 punktów do dostania się szkół... Tylko 4..!! Teraz nie wiem co mam robić. A mam jeszcze takie pytanie. Teraz do szkoły, którą wybiorę mam zanieść podanie czy od razu oryginały. Bo raz ktoś mi mówi że podanie z kopiami, a raz że od razu oryginały... Proszę o pomoc. Bardzo mi się przyda i z góry dziękuję.!:)):*
This discussion has been closed.