Warszawa - PROGI PUNKTOWE

edited styczeń 2010 w Archiwum
1. Mówienie o progach punktowych do szkół nie ma sensu, bo do każdej klasy może być inny próg. Różnice progów do różnych klas w jednej szkole moga być bardzo duże (nawet 20 pkt) - zależy to od liczby kandydatów do danej klasy i ich poziomu. 2. Żadna szkoła nie jest w stanie ustalić progu do żadnej klasy przed zakończeniem rekrutacji. Progi są związane z liczbą kandydatów i ich poziomem oraz liczbą miejsc w klasie. W klasach bardzo popularnych (przedmioty rozszerzone, języki obce) progi będą wyższe. 3. Progi z roku 2003 należy traktować dosyć ostrożnie. Wielokrotnie obserwowany był już "efekt jojo" - w jednym roku do danej szkoły (klasy) było bardzo dużo kandydatów, a w kolejnym dużo mniej. To dotyczy zarówno szkół z górnej jak i dolnej "półki". Oczywiście nie ma podstaw, by liczyć na zmianę progu o 20 pkt (w stosunku do zeszłego roku), ale zmiany ok. 10 pkt są już bardziej prawdopodobne. 4. Warto pamiętać, że w stosunku do zeszłego roku zmieniły się nieco zasady punktacji. W warszawie doszły punkty za średnią ocen, mniej jest punktów za świadectwo z wyróżnieniem i osiągnięcia artystyczne i sportowe. Może się też zmienić średni wynik egzaminu gimnazjalego - o ile dobrze pamiętam średnia dla Warszawy w roku 2002 wynosiła ok 64 pkt, a w roku 2003 ok. 66 pkt. Ta wartość ma także wpływ na wysokość progów. 5. Z tego co wiem nie ma takiej instytucji, czy strony w internecie, gdzie można by dowiedzieć się o progi we wszystkich klasach i szkołach w poprzednim roku. Zwracam uwagę, że łączna liczba oddziałów w Warszawie jest rzędu kilkuset. Moim zdanie apele o ogłoszenie wszystkich progów sąskazane na niepowodzenie - warto natomiast pytać o progi w poszczególnych szkołach. (Koniecznie trzeba pytać o progi z zeszłego roku!!!!) 6. Dostępne są progi z 11 liceów Śródmieścia i 10 liceów Mokotowa (artykuł "Historia jednej rekrutacji" - dostępny na te stronie). Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO Mokotowska Ps Wyjaśniam, że ja na tym Forum występuję w zasadzie jako osoba prywatna, tyle tylko, że podpisuję się imieniem i nazwiskiem, (z podaniem miejsca pracy), aby uwiarygodnić moje wypowiedzi.

Komentarz

• edited maj 2004 Wpisy: 0
    Łódź zazdrości W-wie takiego dyrektora LO.Pozdrawiam.
    Szanowny Panie Dyrektorze, podoba mi się Pana uczestniczenie w różnych dyskusjach, a Pana opinie są dla mnie cenne - korzystam z nich, bo szukamy LO dla starszego dziecka (niestety Mokotowska, to trochę za wysokie progi). Ale może mógłby mi Pan zasugerować dobre gimnazjum (chętnie publiczne) na trasie Praga - Śródmieście dla zdolnego i bystrego chłopca (i ogólnie lubianego), o zainteresowaniach geograficznych i przyrodniczych, choć widzę w nim także niezłego humanistę, który dość niechętnie chodzi do podstawówki - myślę że trochę mu podcina skrzydła. Myślę o gimnazjum na Twardej, ale obawiam się dojazdów, jedziemy ok. godziny do śródmieścia. Z góry dziekuje, Beata Pieczyńska
  • edited styczeń 2010 Wpisy: 0
    Jako gimnazjalistka, kończąca w tym roku Gimnazjum na Twardej, pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie, które zadała Pani Panu Mirowskiemu, ponieważ sądze że opinia uczniów danej szkoły, którzy znają ją z pewnością lepiej niż dyrektor nie związanego z Gimnajzum na Twardej liceum. Uważam że jest to bardzo dobra szkoła i warto posłać do niej ambitne, bystre dziecko. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że nauka w tej szkole da mi dużo więcej niż gdybym chodziła np. do rejonowego gimnazjum(1000 uczniów). Nauczyciele są kompetentni, wymagający(przy czym nie są to wymagania niemożlwie do spełnienia) i zawsze chętni do pomocy. Uczeń ma szanse rozwijać swoje zainteresowania. Ta szkoła bardzo dobrze przygotowuje do przyszłej edukacji! Pozdrawiam i życzę dokonania właściwego wyboru!
    czy w tym roku tez bedize impreza w stodole ? bo widzilam z ena poprzedniej ise pan swietnie bawil. prosze o odpowiedz pozdrawiam .
    "Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO Mokotowska Wyjaśniam, że ja na tym Forum występuję w zasadzie jako osoba prywatna, tyle tylko, że podpisuję się imieniem i nazwiskiem, (z podaniem miejsca pracy), aby uwiarygodnić moje wypowiedzi." Witam ! Myślę, że również trochę dla reklamy :) Pzdr.
    ehhh niektórzy ludzie są zawistni i patrzą na wszystkie żeczy z perspektywy zysku i wyciągania korzyści ... . Daj boże by więcej dyrektorów szkół "robiło taką reklamę" jak Pan Mirowski .
  • edited czerwiec 2004 Wpisy: 0
    "Autor turlaj dropsa ehhh niektórzy ludzie są zawistni i patrzą na wszystkie żeczy z perspektywy zysku i wyciągania korzyści ... ." Witam ! Niestety, takie czasy przyszły - nie chodzi o zawiść. "Daj boże by więcej dyrektorów szkół "robiło taką reklamę" jak Pan Mirowski ." Daj Boże - tylko po co to, IMO troszeczkę do końca nieprawdziwe wyjaśnienie. Pzdr.
  • edited styczeń 2007 Wpisy: 0
    Od pół roku czytam uważnie wszystko co pisze Pan Dyrektor na temat rekrutacji i uważam, że ma rację podpisując się nazwiskiem i stanowiskiem. Na początku, kiedy byłam słabo oczytana " temacie 'Rekrutacja'" polegałam przed wszystkim na informacjach i radach Pana Mirowskiego właśnie dlatego, że nie były anonimowe. Sama mam często ochotę w ferworze dyskusji podpisać się imieniem i nazwiskiem, powstrzymuje mnie obawa, że urażę kogoś i potem mój Bogu ducha winien potomek będzie musiał nosić w jakimś liceum tabliczkę "Nie podzielam poglądów mojej rodzicielki".
    Proszę zwrócić uwagę, że głównie odpowiadam na pytania, nota bene po wielokroć na te same. Nie podciągam założonego przeze mnie wątku o mojej szkole ... Obecnie mam w szkole 60 podań (czyli 1 podanie na jedno miejsce). Moje reklamowanie szkioły nie jest więc specjalnie skuteczne .... Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Mirowski
    "Krzysztof Mirowski (...) Nie podciągam założonego przeze mnie wątku o mojej szkole ... Obecnie mam w szkole 60 podań (czyli 1 podanie na jedno miejsce). Moje reklamowanie szkioły nie jest więc specjalnie skuteczne .... " Dziękuję za odpowiedź. Gdyby nie podpis ... , nastały biedne czasy, stąd zapewne mniejsze zainteresowanie, ale komplet jest :). Pzdr. P.S. Gdyby podpisywał się Pan np. Święty Mikołaj to gwarantuję (doświadczenie z innych forów), że przy tylu logicznych odpowiedziach nie byłoby osoby, która by Panu nie wierzyła.
    Problem polega na tym, że czasem moje wypowiedzi są także w radio czy prasie i tam zawsze są podpisane. Chcę na tym Forum, a także Forum Gazety (tam też czasem pisuję) być identyfikowany. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Mirowski dyrektor LXVII LO Mokotowska Ps. Nikogo nie proszę, aby mi wierzył, chcę natomiast, aby czytelnicy wiedzieli, że oświatą zajmuję się zawodowo i to z pozycji szkoły....
    Popieram,
    Wydaję mi sie, że ta info o ilości podan to też quasi-reklama:)). Ale absolutnie nie mam tego Panu za złe! P
    A ja nie mam nic przeciwko, że Pan podciąga. Po tym ile Pan tu na forum wkłada pracy to domyslam sie, ze w szkole robi Pan tak samo i bardzo żałuję, że mam za mało punktów aby dostac się do kierowanej przez Pana szkoły. Chyba, że sie Pan ulituje i przyjmie nędznego 130-punktowego -))))))
    witam a może moglibyśmy dowiedzieć się chociaż tego, czy progi w tym roku był rzeczywiście niższe i ile, przecież to już jest wiadome. Panie Dyrektorze może jakiś mały przeciek pozdrawiam
    Przepraszam - zamiast "powrót" nacisnęłam "wyślij". Ale skoro jużtu weszłąm, to zapraszam wszystkich do łóżek. Nie ma jeszcze żadnych pełnych danych w szkołach. Jutro Komisje dostaną listy, które będą przeglądaći zatwierdzać. Więc życzę spokojnej nocy. DAK
    Pani Danuto, łatwo mówic, Pani ma to już za sobą, a my rodzice i nasze dzieci- przed. Kiedy Pani spi??? Pozdrawiam serdecznie
    a może teraz dowiemy się czegoś, jak my mamy wytrwać do 13? czy rzeczywiście progi są niższe prosimy o jakąś wiadomość
    Panie Krzysiu przecież Pan nas lubi, proszę coś powiedzieć, czekamy i pozdrawiamy
    niech Pan nam zdradzi choć rąbek tajemnicy =) wszystkim bedzie łatwiej
  • edited październik 2004 Wpisy: 0
    buahahahahahahaha!!!!!!!!! ej, ja tez skonczylam twarda, ale nie widzialam tam nikogo, kto by gadal jak ta 'gimnazjalistka' :| wbrew pozorom, chodza tam normalni ludzie, a nie takie wypaczone umysly jak ww dziewcze ;] a tak na marginesie to uwazam, ze oplaca sie isc tam tylko z powodu klasy niemieckiej. dziekuje. pozdrowienia dla p. kasi - najlepszej nauczycielkie niemca, jaka spotkalam :) zawoor :P
  • edited październik 2004 Wpisy: 0
    jako jeden z absolwentów najlepszego rocznika w tej szkole(2001/2004), pozwole sobie powiedzieć, że wystarczy chociazby spojrzec na mnie i od razu wiadomo, że tak bystre dziecko jak ja, ktorego bezdenne i niezbadane otchłanie umysłu nie zostały jeszcze zgłębione, dostało sie, przeżyło i skończyło tę szkołę z zadowalającymi wynikami w naŁce ;] dobra, nara, koniec farmazonów... :P pozdro 4 all ziomz z GnaT'a :D
  • edited styczeń 2010 Wpisy: 0
    Ja w tym roku musze wybrać gimnazjum,zastanawiam sie nad Twardą, ale czytałam różne opinie więc nie jestem przekonana:)Czy ktos może opisać minusy i pludy tego gimnazjum? Pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis!
Ten wątek jest zamknięty.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się przy pomocy Google Zaloguj się przy pomocy OpenID Zaloguj się przy pomocy Twittera

W tym wątku